Produkti un pakalpojumi
Produkti un pakalpojumi

Cements


CEMEX, izmantojot Latvijā iegūstamas izejvielas, ražo vislabākās kvalitātes cementu transportbetona, betona elementu, sauso maisījumu un citu būvmateriālu ražošanai. Operatīvas cementa piegādes iespējamas gan vaļējā veidā - autocisternās,  gan saiņotam maisos.

Cementa galvenā sastāvdaļa ir klinkers, kura ražošanā izmanto kaļķakmeni, mālu, smiltis un dzelzs piedevu noteiktās attiecībās. Izejmateriālu maisījumu apdedzinot rotācijas krāsnī augstā 1500 oC temperatūrā iegūst klinkeru. Klinkeru smalki samaļot un pievienojot ģipsi/anhidrīdu iegūst cementu. Cements ir neorganiska hidrauliskā saistviela, kuru iejaucot ūdenī, veidojas plastiska, viegli apstrādājama java, kas cietējot ar laiku veido akmensveida masu.

Cementa klinkera ražošana ir energoietilpīgs process. Kā kurināmos materiālus, lai iegūtu nepieciešamo enerģiju, izmanto akmeņogles, petrakoksu, alternatīvo kurināmo u.c. Augstā temperatūra 1500 oC, klinkera rotācijas krāsnī, ļauj izmantot alternatīvos kurināmos – pārstrādātus mājsaimniecības atkritumus, izlietotās riepas, koka šķeldu u.c., tādā veidā samazinot CO2 izmešus – mazāk piesārņojot apkārtējo vidi.

Dažas no īpašībām, kas piemīt produktiem, kuru ražošanā izmantots cements :

Hidratācija: cementa un ūdens savstarpējā reakcija ir unikāla - materiāls ieņems veidņu formu, bet pēc tam sacietēs. Interesants fakts - hidratācijas reakcija, sacietēšana turpinās arī ūdenī.

Estētiskās īpašības: līdz sacietēšanas sākumam cementam ir arī plastiskas īpašības jeb tas var ieņemt dažādas formas. Pievienojot krāsvielas, dažādas pildvielas u.c. piedevas, var iegūt visdažādāko krāsu un faktūru virsmas.

Ilgtspēja: pareizi izvēloties maisījuma sastāvu, cementu saturošie izstrādājumi ir ilgtspējīgi celtniecības materiāli, kuri nezaudē savas īpašības pat ekstremālos laika apstākļos un ir noturīgi pret ķīmiskām reakcijām. Lielākoties tos var pārstrādāt un izmantot otrreizēji, aizvietojot dabīgos iežus.

Akustika: atbilstoši projektēti, cementu saturoši būvmateriāli lieliski izolē skaņu.

Iepazīstieties ar CEMEX piedāvāto cementa produkcijas dažādību, ražošanas metodēm un kvalitātes nodrošināšanas procesu.

Uzziniet, kā sazināties ar cementa pārdošanas nodaļu!

Karte

Select product from list
Search

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved