Static Image
Preses telpa
Preses telpa

CEMEX "paceļ" Sanfrancisko iedzīvotājus jaunās virsotnēs

Sanfancisko pilsētā, Kalifornijas štatā dzīvo ap 800 000 cilvēku un katru gadu iedzīvotāju skaits arvien palielinās. Lai risinātu pieaugošo nepieciešamību pēc mājokļiem, tiek būvētas augstceltnes, kas veido jaunu skatu uz Sanfrancisko Rincon Hill, vēsturisko rūpniecības rajonu. Arī CEMEX ir piedalījies pilsētas pārmaiņās.


Lumina ir četru ēku komplekss ar 655 augstas klases dzīvokļiem un tirdzniecības vietām. Divas deviņu stāvu ēkas savieno 43 stāvu torni ar 38 stāvu torni, un kopumā projekts aizņem gandrīz 7000 kvadrātmetrus. Tā ka Lumina tika būvēta laikā, kad uzlabojas pilsētas finansiālā situācija, arvien palielinājās interese būvēt arī citus mājokļu projektus, lai attīstītu rajonu.

Saspringtā grafika dēļ katrs ēku stāvs bija jāuzbūvē trīs dienu laikā. Tas nozīmēja, ka 72 stundu laikā CEMEX betona pumpji ieklāja pamatus un visus vertikālos laukumus, lai jau nākamajās trīs dienās tiktu ieklāts nākamais stāvs. Nedaudz vairāk kā gada laikā CEMEX kopumā piegādāja gandrīz 76 500 kubikmetrus betona.

Džefs Kings (Jeff King) CEMEX Sanfrancisko līča teritorijas vecākais vadītājs stāsta: „Lai iekļautos grafikā, CEMEX izmantoja vairākus īpaša pasūtījuma betona maisījumus – galvenokārt betona cietēšanas paātrinātājus, lai katrs stāvs un cikls tiktu pabeigts laikā, kā arī plastifikatorus, lai mēs spētu betonu nogādāt līdz 43.stāvam.”

Tāpat Sanfrancisko ir ļoti dinamiska pilsētā un 8 km tālais ceļš līdz tuvākajai betona rūpnīcai var aizņemt pat 45 minūtes laika. Tādēļ, lai projektu īstenotu laikā, betons tika piegādāts no rūpnīcām, kas atrodas arī 30 km attālumā, bet kur satiksme nav tik intensīva.

„CEMEX bija nenovērtējams partneris, kurš spēja piedāvāt tādu pakalpojumu, kāds bija nepieciešams un spēja iekļauties laikā,” stāsta Webcor projektu vadītājs Džeimss Šimamoto (James Shimamoto), CEMEX klients šajā projektā. „Viņi atvērta savu rūpnīcu Oklendā, kad nepieciešams, strādāja ilgas stundas un pat nedēļas nogalēs. Tas, ka mēs spējām pabeigt projektu laikā, izmantojot tikai vienu betona piegādātāju, manuprāt, ir patiešām iespaidīgi.”

Kā stāsta Kings: „Mūsu sadarbība ar Webcor nav tikai piegādātāja un pasūtītāja attiecības, tas ir komandas darbs, kurš nepieciešams, lai īstenotu šādus projektus kā Lumina.”

Rezultāts ir unikāla ēka kādreiz aizmirstā Sanfrancisko rajonā. Arhitektūras uzņēmumi Arquitectonica & Heller Manus projektu izstrādāja detalizēti. Cilvēki var savā īpašumā iegūt privātus balkonus ar skatu uz ūdeni un izmantot vairāk nekā 21 m garu baseinu un sporta centru. “CEMEX ir bijis būtisks partneris, izstrādājot projekta prasībām atbilstošus betona maisījumus,” Šimamoto stāsta. “Tieši Webcor Concrete un CEMEX dēļ daļa no šī rajona un pat pilsētas ir tāda, kāda tā ir šobrīd.”

“Es esmu ārkārtīgi lepns par to, ko mūsu komanda ir sasniegusi. Šis projekts parāda, ko spēj izdarīt mūsu komanda un šoferi sadarbībā ar pasūtītāju, lai atrisinātu jebkādu izaicinājumu, turklāt, bez ievainojumiem,” uzsver Ēriks Vitmans (Eric Wittmann), CEMEX ASV Rietumu reģiona prezidents. “Rezultāts ir apbrīnojams ēku komplekss, kurš ir mainījis vienu no pasaules ievērojamākajām pilsētām.”

     

Lumina četru ēku komplekss

 

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved